آگهی رایگان و نیازمندیهای فارسی چونه. درج آگهی مجانی، کاریابی و اشتغال، خرید خودرو، اجاره خانه و آپارتمان، فروش مبلمان منزل، موبایل، کامپیوتر و غیره

قوانین و مقررات استفاده

مقدمه: چــونــه ("English: "CHOONE ) اولین و بزرگترین سایت فارسی زبان درج آگهی رایگان، نیازمندی ها، خرید و فروش، تبلیغات مجانی اینترنتی در جهان میباشد. "چــونــه" یا "چــونــه زدن" در فرهنگ لغات عامیانه در ایران به معنی "تخفیف گرفتن" یا کم کردن قسمتی از بهای کالا به درخواست خریدار و با توافق فروشنده است. سایت رسمی چــونــه در تاریخ ۱ فروردین ۱۳۸۷ آغاز به کار کرد.

چــونــه با ابداع ویژگی های منحصر به فرد و انقلابی در صنعت تبلیغات آنلاین و بازاریابی اینترنتی، مفتخر به ارائه اولین سایت درج آگهی کاملاً مجانی ایران بدون نیاز به ثبت نام و رمز ورود به سایت میباشد. همچنین طراحی وب سایت نمایانگر سادگی و سهولت کاربرد آن و از همه مهم تر، عدم استفاده از هرگونه اعلان و بنرهای تبلیغاتی مغشوش، مزاحم و گیج کننده در صفحات میباشد. چــونــه در حال حاضر تنها سایت کاملا فارسی ارائه دهنده این ویژگی های کلیدی است.

از تاریخ اردیبهشت ۱۳۸۸ چــونــه گستره شبکه خود را در ۳۴۸ شهرستان در ۳۰ استان ایران و همچنین دیگر کشورهای جهان تاسیس کرده است. سایتهای چــونــه در حال حاضر دارای بخش های اصلی املاک و مسکن، خرید و فروش لوازم، اتومبیل و وسایل نقلیه، بازار کار و استخدام، سرویس و خدمات، و غیره میباشد.

خدمات چــونــه تا حدی مشابه سایتهای بین المللی Gumtree, Kijiji, Craigslist و OLX میباشد ولی با بزرگترین تفاوت و استثناء در اینکه چــونــه به زبان فارسی بوده و توسط کارشناسان و مهندسین ایرانی برای کمک و برآورده کردن نیاز های مختلف جامعه بومی فارسی زبان در سراسر ایران و جهان طراحی شده است. همه میگن چونه بی چونه، ما میگیم چونه با چــونــه!

ثبت آگهی در سایت چــونــه بسیار ساده است و تصویب آگهی به طور کاملا خودکار توسط سیستم انجام می شود. کاربر پس از ثبت آگهی، یک ایمیل فعال سازی از سایت دریافت میکند که با کلیک کردن روی لینک فعال سازی، ایمیل خود را تایید و به طور اتوماتیک آگهی شان را در سیستم درج میکنند و آگهی آنها بلافاصله در بخش انتخاب شده در ابتدا توسط کاربر ظاهر میشود. تمامی کاربران برای فعال کردن، ویرایش، اضافه کردن عکس و یا حذف آگهی از سیستم به این ایمیل نیاز خواهند داشت.

برای اجتناب از درج آگهی های متناقض با قوانین و مقررات استفاده از سایت، چــونــه به کاربران اجازه می دهد تا با استفاده از گزینه "گزارش سوء استفاده از سیستم" این قبیل آگهی ها را برای بخش پشتیبانی علامتگذاری کنند. از دیگر ویژگی های سایت میتوان از امکانات صفحه کلید مجازی فارسی، فرم ارتباط با کاربر، تقویم فارسی، رویدادها، اشتراک آر اس اس، گزینه ای را برای ادغام آگهی به شبکه های اجتماعی فیس بوک، مای اسپیس، توییتر، گوگل، یاهو، دیگ، و غیره... نام برد.

چــونــه با هدف کمک به محیط زیست و تلاش برای کاهش استفاده از آگهی های کاغذی و روزنامه ای و انگیزه بهینه سازی استفاده از اقلام و وسایل غیر ضروری در منازل و ایجاد یک بازار مردمی و مجازی برای مردم ایران زمین تاسیس شده. لطفا در حفظ سلامت و امنیت این سایت کوشا باشید. با دسترسی به "چــونــه" شما با شرایط زیر که برای اطمینان از کارکرد چــونــه برای همه طراحی شده است، موافقت می کنید. این سیاست از تاریخ ۱ فروردین ۱۳۸۷ قابل اجرا میباشد.

استفاده از چونه: شما فقط مجاز به پست کردن آگهی در فهرست مناسب سایت می باشید و مجاز به انجام هیچ یک از موارد زیر نمی باشید:

 • نقض هرگونه قانون یا سیاستهای مرتبط به مندرجات منع شده؛
 • ارائه اطلاعات دروغ، کاذب یا گمراه کننده؛
 • تخطی به حقوق کاربران و اشخاص ثالث؛
 • توزیع ایمیل های ناشناس، تبلیغاتی، بازاریابی، زنجیره ای، برنامه های هرمی؛
 • توزیع ویروس، هک، یا هر گونه تکنولوژی که ممکن است به سایت "چونه" و یا به اصناف وابسته به آن و یا دارائی کاربران "چونه" صدمه و یا خسارت وارد کند؛
 • اعمال هر گونه بارگذاری نامعقول در زیر ساخت "چونه" و یا مداخله با کارکرد طبیعی و منطقی سایت؛
 • کپی کردن، تغییرات، اصلاح کردن و یا تعمیم دادن محتویات سایت یا آگهی هر شخص دیگری؛
 • جمع آوری اطلاعات دیگران، شامل ایمیل آدرس و... بدون توافق قبلی؛
 • گذر کردن از حد از پیش تخصیص شده برای جلوگیری و محدود کردن دسترسی کاربران به "چونه"؛

سوء استفاده از چونه: خواهشمندیم از سیستم علامتگذاری "گزارش سوء استفاده از سیستم" استفاده کنید تا ما را از وجود هرگونه مشکل و مضمون های اهانت آمیز در آگهی ها آگاه کنید تا با کمک هم بتوانیم سایت را به طور درست پیش ببریم. ما اگر فکر کنیم که کاربری ایجاد مشکل یا به طور ناسازگار عمل می کند و قوانین "چونه" را زیر پا میگذارد امکان دارد که سرویس مان را محدود و یا حتی پایان دهیم، کاربری را حذف کنیم و گامهای تخصصی و قانونی را برای دور نگهداشتن یک کاربر از"چونه" انجام دهیم. اما، اگر ما تصمیم به انجام هر یک از این اقدامات بگیریم یا نه، مانند حذف یک کاربر و یا دور نگهداشتن او از "چونه"، ما هیچگونه مسئولیتی در قبال بازبینی آگهی های غیر مجاز و یا محتویات غیر قانونی در "چونه" و یا استفاده کاربران از آن قبول نمی کنیم.

هزینه و سرویسها: استفاده از "چونه" کاملا ً رایگان است. این شامل پست یک آگهی، پاسخگویی به یک آگهی و غیره می باشد. ما ممکن است از شما هزینه ای بابت برخی از سرویسهای ویژه مانند قرار دادن آگهی شما در بالاترین قسمت لیست آگهی ها دریافت کنیم. هزینه های ما به واحد پولی ایران، ریال (۱ تومان = ۱۰ ریال) نشان داده شده است، و این ارقام ممکن است بر حسب زمان تغییر کنند. این هزینه ها غیر قابل بازپرداخت می باشند، و شما مقرر به پرداخت آنها می باشید. اگر این هزینه ها پرداخت نشوند ما امکان دارد که قابلیت شما برای استفاده از سرویسمان را محدود و یا قطع کنیم. اگر روش پرداخت شما برگشت بخورد و حساب شما از موعد مقرر بگذرد، ما ممکن است این هزینه را ازشیوه های دیگر وصول کنیم (برای حسابهایی که از موعد مقرر ۱۸۰ روز گذشته است، ما ممکن است این بدهکاری شما را از حساب PayPal، کارتهای بانکی و اعتباری و یا بانکها و حسابهای مالی دیگر شما برداشت کنیم).

محتویات: "چونه" سایتی است تشکیل شده از ما، شما و دیگر کاربران. شما موافقت میکنید که "چونه" را نه کپی، نه اصلاح و نه تعمیم کنید، به ویژه حقّ تألیف و علامتهای تجاری آنرا. زمانی که شما آگهی تان را در سایت درج میکنید در واقع تمام حق و حقوق غیر انحصاری، جهانی، غیر قابل فسخ، تالیف، جواز، پروانه، و انتشار آن را به "چونه" واگذار میکنید. (ما این حقوق را برای میزبانی از شما و نشان دادن آگهی های شما نیاز داریم). اگر شما فکر می کنید که حقوق شما پایمال شده است، خواهشمندیم متخصصین ما را در "چونه" در بخش حق تألیف آگاه سازید تا در أسرع وقت گروه پشتیبانی ما به این موضوع رسیدگی کنند. ما این حق را داریم که محتویات آگهی را که فکر می کنیم از این شرایط تخطی کرده و حقوق دیگران را پایمال نموده است حذف کنیم.

مسئولیت ها: شما موافقت می کنید که ما را مسئول هیچ یک از آگهی هایی که دیگر کاربران پست می کنند و یا کارهایی که انجام میدهند ندانید. از آنجایی که بیشتر چیزهای موجود در "چونه" از کاربران دیگر می آیند، ما هیچگونه گارانتی در قبال صّحت ایمیل ها و آگهی های پست شده یا ارتباط میان کاربران یا کیفیت، امنیت و یا قانونی بودن آگهی های پیشنهاد شده نمیدهیم. ما همچنین نمی توانیم دسترسی مداوم و امن را به سرویس های مان گارانتی کنیم. از این رو، در حوزه مجاز قانونی، ما صریحا ً تمامی تعهد ها، شرایط، آنچه اظهار و یا مقدر شده است، شامل آنچه دارای کیفیت، قابلیت معامله، ماندگاری، سازگاری برای هدف بخصوص و آنچه بر خواسته از اساسنامه می باشد را رد می کنیم. همچنین ما هیچگونه مسئولیتی برای هر گونه خسارت، خواه مالی (شامل سود)، سر قفلی، اعتباری و یا هر گونه خسارت تبعی به طور غیر مستقیم یا بخصوص ناشی از استفاده شما از "چونه" را قبول نمی کنیم، حتی اگر شما از پیش به ما آگاهی برسانید یا ما بتوانیم به صورت معقولانه امکان رخ دادن چنین خسارتی را پیش بینی کنیم. برخی از حوزه های قضایی اجازه رفع مسولیت، تعهدها یا محرومیت به دلیل خسارت ها را نمی دهند، پس ممکن است چنین چیزی شامل حال شما نشود. برخلاف پاراگراف قبلی، اگر ما مشمول شناخته شدیم، تعهد ما به شما یا هر شخصی (خواه در قرارداد، خواه خارج از قرارداد بر حسب قانون) محدود می شود به میزان پرداختی شما به ما در طول مدّت ۱۲ ماه مقدم بر اقدامات انجام شده در برابر دین ما، و میزان ۱۰ یورو برگردانده شده به ریال.

اطلاعات شخصی: با استفاده از "چونه"، شما به جمع آوری، انتقال، ذخیره و استفاده اطلاعات شخصی شما توسط "چونه" رضایت میدهید. (کنترل کننده داده ها) در سرورهای ما که در ایران، اتحادیه اروپا، ایالت متحده آمریکا و کانادا قرار گرفته شده است که پیشتر در سیاست محرمانه توضیح داده شد. شما تا زمانی که اعلام نکرده اید که مایل به دریافت ایمیل های ارتباطات بازاریابی نمی باشید ما این ایمیل ها را برای شما پست میکنیم.

نکات عمومی: این شرایط و دیگر سیاست های موجود در "چونه" موافقت نامه مابین "چونه" و شما را تشکیل میدهد، این به معنی لغو هرگونه توافقنامه قبلی است. این موافقتنامه تابع قوانین ایران می باشد. اگر ما در اینجا به ماده و یا بندی از قانون اشاره نکرده ایم دلیل بر چشم پوشی از آن نمیباشد و این حقوق در آینده از ما صلب نمیشود. اگر در هر زمان دادگاهی معترض یکی از این شرایط شود مابقی شرایط به قوت معتبر میباشند. ما ممکن است این توافقنامه را به طور خودکار به بخش صلاحدید بر حسب آگاهی از متن زیر ارسال کنیم. به جز اخطارات مربوط به آنچه غیر قانونی است و یا شامل تعدی در محتویات آگهی است، آگاهی رساندن شما به ما مبایستی از طریق آدرس ایمیل ما باشد.

ما با شما از طریق ایمیل آدرس یا پست سفارشی که شما در اختیار ما قرار می دهید ارتباط برقرار می کنیم. اخطارهای فرستاده شده از طریق پست سفارشی این چنین فرض میشوند که ۵ روز بعد از تاریخ ارسال دریافت شوند. ما ممکن است در هر زمانی این موافقتنامه را تجدید کنیم، این تجدید میتواند در آگهی بعدی شما یا مدّت ۳۰ روز و یا موئد هر کدام که زودتر باشد اعمال شود. هیچ اصلاحیه دیگری در این موافقتنامه تجدید نمی شود مگر اینکه به صورت نوشته شده به همراه امضای کاربر و ما باشد. سوالات، پیشنهادات، توضیحات و شکایات خودتان را به گروه پشتیبانی ما ارسال نمائید.

فعالیتهای ممنوعه: فعالیتهای زیر در سایت "چونه" ممنوع می باشد:

 • ارسال آگهی در ایران زمانی که ساکن ایران نمی باشید.
 • ارسال آگهی در خارج از ایران زمانی که ساکن ایران می باشد.
 • ارسال آگهی در مورد جنسی که مالکیت، اجاره و یا خرید و فروش آن در محل اقامت شما غیرقانونی باشد.
 • ارسال آگهی در مورد یکی از موارد ممنوعه موجود در لیست؛
 • ارسال آگهی هایی متعدد که شباهتهای بسیاری به یکدیگر دارند؛
 • ارسال آگهی که هیچ منظوری به جز ایجاد ترافیک در وب سایت های دیگر ندارد؛
 • ارسال آگهی که به منظور بدنام کردن اشخاص، امکان، مذاهب و یا شامل سخنهای کینه ورزی باشد؛
 • ارسال آگهی که در مورد بازاریابی و یا شغل های ممنوعه می باشد؛
 • ارسال آگهی که شامل مسائل غیر اخلاقی، جنسی، شهوت انگیز و دیگر مسایل خصوصی و ممنوعه می باشد؛
 • ارسال آگهی برای دانلود غیرقانونی نرم افزارهای ایرانی و خارجی، بازی، فایل های موسیقی، فیلم، سریال، کتاب و مجلات الکترونیکی قدیمی و جدید، آلبوم آهنگ های مجاز و غیرمجاز، جزوات آکادمی و غیره... که ملزم به رعایت قانون کپی رایت (حق تکثیر) باشند و بدون اجازه رسمی از مولف آنها به رایگان یا برای فروش، با لینک مستقیم یا غیر مستقیم در سایت به اشتراک گذاشته شوند؛

عموما ً قوانین ما بر این امر تاکید دارد که شما اجازه آگهی دادن، خرید و فروش جنسهایی که مالکیت، اجاره و خرید و فروش آنها در محل اقامت شما غیرقانونی می باشد و یا اجناسی که به طور قانونی خریداری نشده اند را ندارید. هرگونه آگهی یا کاربری که با قوانین موجود در "چونه" مطابقت نداشته باشد از سایت حذف و مسدود می شوند.

توجه: شما مسئول قانونی و ضامن تمامی اقلام و اجناسی که در این سایت آگهی میدهید، اجاره و یا خرید و فروش می کنید هستید. مسئولیت اطمینان خاطر از کاملا قانونی بودن آگهی های شما به عهده شخص شماست.

ما بخصوص خرید و فروش اجناس زیر را ممنوع اعلام میکنیم:

 • مشروبات الکلی
 • رورئک کودک
 • اعضای بدن و خون
 • ابزار جرم و دزدی
 • پول، ارز، سکه، تمبر، اسناد، مدارک و مهرهای جعلی
 • محصولات تقلبی
 • لوازم و یا تجهیزات الکترونیکی که برای تجسس، استراق سمع وضبط اعمال شخصی دیگران بدون اطلاع و یا اجازه آنها به این کار طراحی شده اند.
 • اجناس توقیف یا تحریم شده
 • سرویسهای امنیتی و اسکورت
 • اونیفورم های دولتی، هویت نامه ها، کارتهای شناسایی، جواز و پروانهای دولتی
 • داروهای تقلبی، غیر قانونی و متعلقات
 • خدمات غیر قانونی
 • مواد و یا اجناس زیان آور و خطرناک
 • وسایل آتش بازی، محترقه و مخرب
 • اسناد هویتی، مدارک مالی و اطلاعات شخصی (به هر شکلی)
 • اجناسی که فعالیتهای غیر قانونی را ترغیب و یا تسهیل می کنند
 • بلیط های بخت آزمایی، شانسی یا شرط بندی و قمار
 • هرگونه خدمات ماساژ
 • هرگونه وسایل سکسی، غیر اخلاقی و غیر شرعی
 • اجناس و ابزارهای تهاجمی و اهانت آمیز
 • هر گونه مواد شیمیایی آفت کشی
 • هرگونه عکس، شکل و یا تمثالی که غیر اخلاقی باشد
 • علامت، نشان و یا اونیفورم پلیس
 • داروها و تجهیزات پزشکی که به نسخه دکتر احتیاج دارند
 • فحشا یا آگهی هایی که در عوض پول مسائل غیراخلاقی را ارائه می دهند
 • اجناس معزول شده
 • هرگونه اجناس ماهواره ای که باعث مختل شدن امواج رادیویی می شود
 • پیشنهاد هرگونه خدمات جنسی و مسائل غیر اخلاقی
 • درخواست از دیگر کاربران در حالتی که شما آگهی در سایت ندارید
 • سهام و دیگر اوراق بهادار
 • اموال مسروقه
 • دخانیات
 • وسایل آرایشی استفاده شده
 • اسلحه، جنگ افزار و وسایل مربوطه (مانند سلاح گرم، تجهیزات و حتی مجله آن، مهمات، ساچمه و یا گلوله تفنگ، گاز اشک آور، سلاح های بی حس کننده، سلاح سرد مانند چاقوهای ضامن دار و هر گونه سلاح جنگی و نظامی)

آگهی دادن در مورد خرید و فروش حیوانات زیر ممنوع می باشد:

 • نژاد حیوانات حفاظت شده توسط سازمانهای مربوطه دولتی در ایران و حیواناتی که ویژگی هایشان، آنها را از سایر حیوانات درون همان گونه متمایز می سازد.
 • هر گونه آگهی که نشان دهنده بی حرمتی به نژاد خاصی از حیوانات می باشد.

آگهی دادن در مورد هر یک از شغل های زیر ممنوع می باشد:

 • شرکتهای هرمی و بازاریابی چند سطحی
 • تجارت و یا فرصتهای شغلی که نیازمند پیش پرداخت می باشند
 • تجارت و یا فرصتهای شغلی که تنها کمیسیون پرداخت می کنند، مگر اینکه آگهی به طور روشن توضیح دهد که کالا یا سرویس در معرض فروش چه چیزی است و چقدر کمیسیون به آن تعلق می گیرد
 • تجارت و یا فرصتهای شغلی که نیازمند نام نویسی از دیگر اعضاء، توزیع کننده ها یا نماینده ها می باشد
 • آگهی هایی که بطور واضح بیانگر اینکه نیازمند چه نوع کاری میباشند نیستند

اجناس نام برده شده زیر معمولا مجاز هستند در سیستم ثبت و لیست شوند، به شرطی که در محل سکونت شما به طور قانونی مجاز باشند و این خرید و فروش در راستای قوانین و مقررّات باشد:

 • لوازم الکترونیکی
 • بلیط رویدادهای ورزشی و جشن ها
 • اقلام خوراکی
 • دستگاه های پزشکی بدون نیاز به نسخه
 • معاملات املاک و ساختمان و همچنین رهن و اجاره
 • لباس و وسائل تختخواب دست دوم
 • وسائل نقلیه، تجهیزات و دستگاههای مربوط به آن

دیگر شرایط درج آگهی:

شما می توانید روزانه تا حدود ۲۵ آگهی مختلف در سایت "چونه" درج کنید. آگهی های تکراری و یا آگهی هایی که شباهت بسیاری به یک آگهی موجود در سایت دارند می توانند در استان محل سکونت شما در دو دسته و زیرگروه متفاوت طبقه بندی شوند. اگر بیشتر از دو آگهی یک شکل موجود باشد، آنها به طور خودکار حذف خواهند شد. ما همچنین خواهشمندیم که شما آگهی هایتان را خارج از محل زندگی تان درج نکنید. اگرهر یک از قوانین نام برده شده نقض گردد ما مجبور به حذف آگهی شما می باشیم (گاهی اوقات بدون اطلاع قبلی). بعد از اینکه آگهی شما حذف شد اگر شما اقدام به پست دوباره آگهی بکنید ما مجبور به مسدود کردن آگهی و کد کاربری شما می باشیم. برای دوری کردن از این مسئله خواهشمندیم هر آگهی را تنها یکبار در استان مورد نظر پست کنید. اگر می خواهید آگهی مورد نظرتان را تجدید و مجددا ً پست کنید، لطفا ً ابتدا آگهی پیشین خود را پاک کنید.

پست کردن یک فهرست یا آگهی که تنها به منظور جلب توجه به لینک یا هدایت کاربر به سایت دیگری باشد مجاز نیست. اگر چه شما مجازید که از این لینک به عنوان معرفی یا اطلاع رسانی بیشتر در مورد کالای موجود در آگهی استفاده کنیم (به عنوان مثال عکس، جزئیات بیشتر در مورد کالا و غیره) ولی نه به منظور دیگری.

شما مجاز به بدنام کردن و یا گفتن سخنی برخواسته از کینه ورزی به شخص یا گروهی در آگهی خود نمی باشید. سایت "چونه" این حق را دارد هر آگهی را که احتمال دهد به طور منفی به اجتماع و کاربران "چونه" ضربه میزند، حذف و اقدامات لازمه را بعمل بیاورد. اگر شما با چنین آگهی هایی روبرو شدید، لطفا ً آنها را به توسط "گزارش سوء استفاده از سیستم" علامت گذاری کنید و یا با گروه پشتیبانی ما از طریق ایمیل آدرس info@choone.com تماس حاصل فرمایید.

توصیه ایمنی چونه:

مادامیکه بسیاری از اشخاصی که از "چونه" استفاده میکنند، در اجاره، خرید و فروش و یا ارتباط با دیگر کاربران موفق بوده اند، متاسفانه ما هر چند وقت یکبار گزارشهایی دریافت می کنیم که در بردارندۀ اطلاعاتی در مورد اشخاصی که قصد فریب کاربران را دارند می باشند. ما متوجه شدیم یکی از بهترین راه حلها برای حل این مشکل این است که ما اطمینان خاطر حاصل کنیم که تمامی معاملات شخصا ً و در محل مورد نظر اتفاق بیافتد. به یاد داشته باشید که "چونه" یک وب سایت محلی طبقه بندی شده است و آگهی ها قبل از قرار گرفتن در سایت بازدید نمی شوند.

footer بازگشت به صفحه نخستین